Haber

Filistinliler, İsrail’in Cenazelerini İade Etmesi İçin Gösteri Düzenledi

RAMALLAH, 26 Aralık (Xinhua) — Düzinelerce Filistinli Pazar günü Batı Şeria’nın Ramallah kentinde İsrail askerleri tarafından çıkan çatışmalarda öldürülen Filistinlilerin cesetlerinin geri verilmesi talebiyle gece nöbetine katıldı.

Filistin Ulusal Kampanyası, İsrail’in yıllardır sakladığı Filistinlilerin cesetlerini geri getirmek için protesto düzenledi. Göstericiler, Filistin bayrakları ve ölülerin fotoğraflarıyla “Çocuklarımızı istiyoruz” sloganları attı.

Öldürülenlerin aileleri yaptıkları açıklamada, uluslararası kuruluşlara ve insan hakları kuruluşlarına cenazeleri teslim etmesi için İsrail makamlarına baskı yapma çağrısında bulunduklarını söyledi.

Cenazelerin soğutmalı morg dolaplarında tutulduğu ve “sayı mezarlığı” ibaresi yer aldığı açıklamada, cenazeler teslim edilene kadar ailelerin faaliyetlerinin devam edeceği belirtildi.

İsrail şu anda 2015’ten beri İsrail’e baskınlar düzenlediğini veya düzenlemeye teşebbüs ettiğini söylediği 100’den fazla Filistinlinin cesetlerini elinde tutuyor ve cesetleri ailelerine iade etmeyi reddediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu